Jak fungují barefoot (bosé) boty?

Tlumení došlapu

Tlumení došlapu

Svaly a šlachy chodidla umožňují přirozené tlumení došlapu. Silná podrážka není třeba.

Kontrola pohybu

Kontrola pohybu

Systém kostí chodidla, společně s palcem nohy, zajišťují přirozenou kontrolu pohybu.

Senzorická zpětná vazba

Senzorická zpětná vazba

Nervový systém těla je napojen na 200 000 receptorů v ploskách chodidel. Ty tělu poskytují zpětnou vazbu o terénu, v kterém se pohybujeme. Tyto receptory jsou aktivovány díky ultra tenké podrážce.

BOSÁ DYNAMIKA

Rozšířená špička

Boty VIVOBAREFOOT mají nulový sklon podrážky mezi špičkou a patou a přední část boty je navržena v anatomickém tvaru chodidla. Umožňují tak přirozené rozvinutí chodidla i nožní klenby při došlapu a jejich opětovné smrštění při odrazu. Vaše chodidla tak neustále přirozeně pracují.

HEX-A-FLEX PODRÁŽKA

Maximální flexibilita

Ultra tenká, flexibilní podrážka bot VIVOBAREFOOT umožňuje chodidlům maximální volnost, rozsah pohybu, rychlé zapojení palce a přední i zadní části chodidla do činnosti. Maximálně flexibilní podrážka se přizpůsobí chodidlu a ne naopak.

OCHRANA PROPRIOCEPCE

Ultra tenká podrážka

Boty VIVOBAREFOOT mají patentovanou ultra tenkou, oděruvzdornou podrážku, s ochranou proti propíchnutí, umožňující chodidlům maximální propriocepci. Více o propriocepci naleznete zde.

Naše chodidla mají od narození veškeré technologie, které potřebujeme pro přirozený pohyb.  Boty VIVOBAREFOOT umožňují chodidlům přirozeně pracovat jako by byla naboso a pohybovat se tak, jak příroda chtěla.