Udržitelnost a sociální odpovědnost

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ A UDRŽITELNOST

VIVOBAREFOOT věří v jediný skutečný model udržitelnosti životního prostředí, a to v samotném přírodním světě. Příroda je cestou k blahobytu člověka, musíme stanovit cíle pro její regeneraci a obnovu.

Od roku 2021 chceme 90 % materiálů na výrobu našich bot získávat z udržitelných zdrojů. V naší nabídce již nyní naleznete boty vyrobené z recyklovaných PET lahví (při výrobě jednoho páru bot je zrecyklováno cca 17 PET lahví). Některé modely jsou vyrobené z rostlinných a přírodních zdrojů, v nichž jsou hlavní surovinou kukuřice, vodní řasy, konopí, korek, bavlna, merino vlna či kaučuk. Nedílnou součástí naší kolekce jsou modely z kůže, která pochází z volně chovaného skotu a slouží pouze jako vedlejší produkt masného průmyslu.

Jsme na cestě k tomu, vytvořit zcela biologicky odbouratelné boty z obnovitelných nebo recyklovatelných zdrojů, či prostředí znečišťujících látek, jako jsou třeba parazitující vodní řasy.

Řasy pomáhají udržovat ekologickou rovnováhu, ale při jejich přemnožení mohou poškodit vodní zdroje a život v nich. Odfiltrováním přemnožených řas z těchto vodních zdrojů pomáháme zmírňovat negativní dopady na životní prostředí. Zároveň výrobou plastů z této biomasy redukujeme naši závislost na ropě, která je na rozdíl od řas neobnovitelným zdrojem. Vyčištěnou vodu, ze které filtrací odstraníme řasy, vracíme zpět do přírody, čímž udržujeme ekologii jezer a rybníků v rovnováze.

CERTIFIKACE B-CORPORATION

Firma VIVOBAREFOOT se přidala ke společnostem, které upřednostňují sociální prosperitu před zisky. Získala 98,8 z 200 bodů na základě měřítek jako je například zaměstnanecká politika, dopad na životní prostředí apod. K získání certifikace je potřeba 80 bodů, mediánem pro běžný byznys je 50,9 bodů.

PODPORA PROJEKTŮ – NADACE LIVEBAREFOOT

Jsme si vědoma důležitosti vzdělávání v oblasti zdraví a autenticity správného fungování pohybového aparátu, proto se připojuje k šíření osvěty skrze empiricky doložené výsledky ze sportovních a lékařských kruhů.

Od svého založení značka VIVOBAREFOOT finančně podporuje řadu sociálních a environmentálních iniciativ po celém světě.

Naše nadace Livebarefoot je interním centrem pro koordinaci těchto iniciativ a budoucích iniciativ zaměřených na regeneraci lidí a planety.

Ve spolupráci se společností Pittards jsme rozšířili výrobní linku v Etiopii, kde vyrábíme obuv v rámci projektu Soul of Africa. Účelem tohoto projektu je podpora místní komunity, vytvoření nových pracovních míst a zvýšení odborných dovedností místních řemeslníků. Část výtěžku z každých prodaných bot jde zpět na charitativní projekty v Africe, jako jsou stavba škol a nemocnic a podpora sirotků, jejichž rodiče zemřeli na nemoc AIDS.