Pomáhejte společně s projektem SOUL OF AFRICA

 

KAŽDÝ PRODANÝ PÁR OBUVI Z KOLEKCE SOUL OF AFRICA POMÁHÁ

Organizaci Soul of Africa založil v roce 2004 Lance Clark s Mikem a Sarah Gedyeovými. Společnost získala celkem přes dva miliony dolarů, úspěšně pomáhá v rámci více než třiceti projektů zaměřených na vzdělávání a péči o sirotky v jižní Africe a nyní díky nové kolekci bosých bot pomáháme i sirotkům v Etiopii.

Provozní náklady organizace Soul of Africa jsou omezeny na minimum, takže na projekty Soul of Africa připadá větší podíl příjmů z prodeje. Organizace Soul of Africa je nezisková organizace, peníze používáme pouze na pomoc zranitelným dětem v Africe.

Koupí bot z kolekce VIVOBAREFOOT Soul of Africa pomáháte i tím, že africkým ženám samoživitelkám umožňujete pracovat, takže mohou dostávat řádnou mzdu a finančně zajistit svou rodinu.

PEVNĚ VĚŘÍME V POMOC OBCHODEM

Všechny naše boty se vyrábějí v Africe a poskytují tak velmi potřebná, udržitelná zaměstnání, dávají Afričanům větší šanci vydělat si peníze vlastními schopnostmi, stát se finančně nezávislými a zajistit tak svou rodinu.

Askale - vyrábí boty Soul of Africa v Etiopii. Je jí 24 let, opustil jí manžel, má tři děti. Nyní si vydělává šitím bot, takže dokáže uživit své děti a obstarat jim oblečení do školy.

Nabuhle - pracuje na ručně šitých mokasínech Soul of Africa v Durbanu. Je jí 27 let a má tři děti. Nyní se učí vyrábět boty, aby mohla finančně zajistit svou rodinu.

VIVOBAREFOOT + ETIOPIE = SOUL OF AFRICA

Opice slezly ze stromů před šesti miliony let. Jejich zadní nohy s odděleným palcem umožňující viset nebyly uzpůsobené na chůzi a trvalo 3 miliony let, než se vyvinula chodidla.

Zbytky „Lucy“ staré tři miliony dvě stě tisíc let, jež byly objeveny v Etiopské příkopové propadlině, jsou nejranější ukázkou toho, co již známe – tedy jak se lidské chodidlo vyvinulo ke vzpřímené chůzi našich předků. Koncept Soul of Africa se přirozeně snoubí s vývojem lidského chodidla v Etiopii a s prokázaným pozitivním vlivem bosých bot na zdraví. Soul of Africa společně s VIVOBAREFOOT představuje kolekci bosých bot přímo z kolébky lidstva.

VAŠE NOHY MAJÍ VEŠKEROU TECHNOLOGII, KTEROU POTŘEBUJETE

To je jasný fakt.Od té doby, kdy naši předci přestali před několika miliony let lézt po stromech a začali chodit vzpřímeně, se chodidlo vyvinulo v mistrovské dílo biomechanického inženýrství. A díky tomu se lidem chůze stala přirozená. Je to vrozená schopnost podpořená něčím, čemu odborníci říkají „propriocepce“. Jinými slovy naše tělo vnímá svou polohu, rovnováhu a pohyb.

Podrážky VIVOBAREFOOT jsou nejproprioceptivnější podrážky na světě (propriocepce- vnímání povrchu, polohocit). Patentovaná ultratenká směs odolná proti propíchnutí zvyšuje zpětnou vazbu plosek nohou a pomáhá znovu probudit schopnost přirozeného pohybu.