Barefoot running

Barefoot running a VIVOBAREFOOT

Za posledních 30let v obuvním průmyslu nenastal větší zlom nežli v posledních letech. Zatím co VIVOBAREFOOT věří, že nejlepší způsob chůze či běhu je naboso nebo v barefoot botách již od roku 2003, nyní přicházejí na podporu této myšlenky seriozní věděcké studie. Profesor Daniel Liberman z Harvardské university zveřejnil svou přelomovou studii “Došlap chodidla a jeho souvislost se zraněním u vytrvalostních běžců”.

Tato studie poukazuje na fakt, že běžci s došlapem chodidla na patu a zadní část chodidla jsou dvakrát častěji zranění než běžci s došlapem na přední část chodidla, který je charakteristický pro běžce s dobře zvládnutou barefoot technikou běhu. V souvislosti s touto studií profesora Daniela Libermana učinil další průlomový výzkum tým jeho spolupracovníků se studií s názvem "Vliv obuvi na došlap a ekonomii běhu".Profesor Daniel Liberman 

 

Výsledky studie naznačují, že u běžců v botách s ultratenkou podrážkou nebo běžících naboso výrazně stoupla efektivita běhu v porovnání s běžci, kteří používají klasické běžecké boty s patním tlumičem a silnou neforemnou podrážkou. 

 
Galahad Clark - zakladatel značky VIVOBAREFOOT 

 

Galahad Clark zakladatel značky VIVOBAREFOOT společně s Asherem Clarkem hlavním designerem značky VIVOBAREFOOT pracovali na vývoji bot, které napodobují přirozený běh s dopadem na přední část chodidla téměř deset let, aby se dostali kvalitou a funkčností na dnešní úroveň.


 

Asher Clark - hlavní designer VIVOBAREFOOT

Co značku VIVOBAREFOOT hlavně odlišuje kromě největších zkušeností s barefoot obuví od konkurenčních značek? Ultra tenká, oděruvzdorná podrážka s patentovanou ochranou proti propíchnutí, která je u všech bot VIVOBAREFOOT, anatomický tvar boty s rozšířenou přední částí boty pro dokonalé pohodlí a správnou funkci chodidla a nulová podpora nožní klenby. Dále pak nejširší nabídkou barefoot bot na trhu, od bot sportovních, přes boty lifestylové, boty outdoorové nebo boty dětské, které mají společný funkční design, kvalitu zpracování a vysokou kvalitu použitých materiálů.