Veganské barefoot boty

Veganství není jen záležitost stravování. Jde o životní filozofii, jak se chovat šetrně k přírodě, zvířatům a našemu okolí obecně. Snažíme se začít změnu u sebe, třeba i tím, jakou si vybíráme módu a doplňky.

Část sortimentu značky Vivobarefoot je vyrobená podle veganských kritérií – barefoot boty jsou plátěné, případně s příměsí recyklovaných plastů. Všechny naše modely jsou fair trade, tedy vyrobené férově k výrobcům.

 

Kritéria pro veganské boty

Někdy se používá také zkratka vegeboty. Často musíme vyvracet předsudky typu, že veganské boty jsou každé, které nejsou vyrobené z kůže. My to ale vnímáme v širším slova smyslu. Vivobarefoot označí jako veganské jen ty barefoot boty, které jsou ohleduplné k životnímu prostředí a vyrábějí se eticky.

 

 dámské veganské boty do města Vivobarefoot Rif

Naše designérské centrum v Anglii pracuje s běžnými materiály, ale zároveň vyvíjí i vlastní veganské materiály a testuje je. Výsledkem jsou boty, které mají stejné vlastnosti jako i kožené. Dokážeme vyrobit voděodolné, prodyšné vegaboty a především pohodlné, které se přizpůsobí vaší noze.

 

 

Pánské a dámské veganské boty RIF 

 

 

Z čeho jsou veganské boty Vivobarefoot

Často se využívá korek – tedy kůra dubu korkového. Je to přirozeně voděodolný materiál vhodný na vložky do bot. Velmi dobře se čistí, postačí bohatě voda, případně přírodní mýdlo. Obejdete se bez jakýchkoli saponátů.

 

Takto vypadá háj korkových dubů

Při sběru kůry se navíc nezničí celý strom. Vrchní nekvalitní část kůry se seřízne a namísto ní doroste nová, kterou už lze použít. Nová kůra se sklízí až po 9 letech. Korek tak neustále dorůstá, jedná se o 100 % udržitelný a ekologický materiál. Pro zajímavost, většina světového korku pochází z Portugalska.

 

 

17 recyklovaných PET lahví= 1 pár bot VIVOBAREFOOT

Další oblíbený materiál jsou recyklované plasty. Lze jej použít na podrážky nebo s příměsí bavlny i na vrchní části bot. Na jedny boty zrecyklujeme 17 PETek.

 

barefoot veganské boty z recyklovaných plastů

Dbáme na to, aby žádná část veganských bot nebyla vyrobena z živočišných produktů. Dokonce i lepidlo odpovídá nepřísnějším veganský kritériím. Vložky do bot dodáváme kromě klasických materiálů také z korku.

 

pánské veganské boty Vivobarefoot   dámské veganské boty Vivobarefoot

Pánské a dámské veganské boty GOBI ECO

 

 

Veganská alternativa pro sportovce

V nabídce boso bot Vivobarefoot najdete veganské alternativy pro sportovní barefoot boty. Na běh, výlety do přírody a další sportovní aktivity doporučujeme dámskou i pánskou variantu bot PRIMUS SWIMRUN. Jedná se o boty do terénu s multiterénní podrážkou navržené jak pro výkony na zemi, tak i ve vodě. Mají rychleschnoucí povrch, který zaručuje minimální hmotnost i při navlhnutí vláken.

veganské sportovní boty Vivobarefootveganské sportovní boty z recyklovaných plastů

 

 

Prohlédnout veganské sportovní boty

 

veganské barefoot boty na sport