Barefoot boty na jógu a tai-chi

Orientální systémy jsou založené na mindfulness, tedy na soustředěném prožívání. V józe je velmi důležitá práce s dechem. V tai-chi (nebo taiči) s energií čchi (ostatně to má cvičební systém v názvu). Součástí uvědomění je také vnímání země, na které stojíte. V běžných teniskách s tlustou podrážkou si ale moc nezacvičíte.

 

barefoot boty na jógu a tai-chi

Lidské chodidlo má 200 000 různých receptorů. Je tak dokonalým nástrojem na vnímání země a její energie. Pokud ale chodíte cvičit ven, třeba do parku, není bosá noha úplně optimální, riziko poranění chodidla je značné. Ve Vivobarefoot jsme pro vás proto připravili speciální sérií barefoot (bosých) bot určených přímo na jógu, taiči a podobná cvičení.

bosoboty Vivobarefoot na jógu a tai-chi

Vivobarefoot bosoboty mají specifickou ultratenkou podrážku, snaží se udržet přirozenost chůze, ale zároveň ochránit chodidlo. Lidská noha nepotřebuje chránit před chůzí jako takovou. Chůze naboso je nejzdravější a nejpřirozenější forma pohybu. Jóga a tai-chi jsou ve své podstatě také velmi přirozené. Ochrana nohy v přípravě těchto cvičení je spíše hygienického rázu.

 

 

Dámské a pánské boty na jógu a taiči

 

Jak si vybrat boty na jógu nebo taiči?

Jógu je zvykem cvičit zcela na boso. Na jógu bychom doporučili boty spíše na cvičení venku. Případně po nich sáhněte, pokud se vám hodně potí nohy a kloužou po podložce. Taiči se naopak cvičí v běžné sportovní obuvi.

V obou případech dbejte na pocit v botách. Nemluvíme přece o cvičení, ale o filozofii. Cvičení mnoho lidí považuje za formu meditace, ale meditovat v úzkých upnutých botách moc nejde. Na co si dát pozor při výběru:

 

Široká špička

Bosé boty VIVOBAREFOOT nabízejí dostatek pohodlí a především prostoru pro chodidlo. Prsty se pohodlně rozloží v široké špičce. Bota tak neomezuje tok krve a lymfy v nohou. Důležitý je především palec na noze - síla a flexibilita palce je klíčem ke stabilitě a vedení pohybu. Palec totiž nese váhu našeho těla a stabilizuje nás (při chůzi dokonce nese 40 % váhy). Pokud nemá palec dost místa v botách, pochopitelně svou funkci nemůže dobře plnit.

cvičení jógy v barefoot botách Vivobarefoot

Tenká a flexibilní podrážka

Podrážky těchto bot jsou tenké jen 3 mm (!) a mají patentovanou ochranu proti propíchnutí, takže můžete bez omezení vnímat zemi pod vámi. Budete se pohybovat naprosto přirozeně a budete mít kontrolu nad každým cvikem nebo pohybem.

boty na jógu a tai-chi s širokou špičkou boty na jogu musejí být ohebné

Boty bez opory klenby

Lidské chodidlo je perfektní samo o sobě. Vybírejte proto boty, které nemají oporu klenby a jsou naprosto ploché. Běžné sportovní boty mají patu výš než špičku, což mění postavení těla. Plochá podrážka vám umožní aktivovat chodidla a především posilovat i jemné svaly v chodidle.

barefoot boty s plochou podrážkou bez opory nožní klenby

Pružné a ohebné boty

Výhodou je také pružnost bot. V barefoot botách, které lze bez problémů smotat do ruličky, zvládnete jakoukoli jógovou pozici.

 

Veganské bosoboty na cvičení

Jóga a taiči nejsou jen cvičení, jsou také životní styl. Mnoho jogínů se zajímá o životní prostředí, nejí maso nebo žije vegansky. Máte soucit s hospodářskými zvířaty? Pak vás bude zajímat nabídka veganských bosobot.

 

Prohlédnout boty na jógu a taiči

 

barefoot boty na taiči, jógu, běh a cvičení