Boty na jógu a tai-chi

Orientální systémy jsou založené na mindfulness, tedy na soustředěném prožívání. V józe je velmi důležitá práce s dechem. V tai-chi (nebo taiči) s energií čchi (ostatně to má cvičební systém v názvu). Součástí uvědomění je také vnímání země, na které stojíte. V běžných teniskách si ale moc nezacvičíte.

Lidské chodidlo 200 000 různých receptorů. Je tak dokonalým nástrojem na vnímání země a její energie. Když ale chodíte cvičit ven do parku, není bosá noha úplně optimální. Ve Vivobarefoot jsme pro vás proto připravili speciální sérií botu určených přímo na jógu a taiči.

Bosoboty jsou na asijské sporty ideální

Vivobarefoot boty se snaží udržet přirozenost chůze, ale zároveň ochránit chodidlo. Lidská noha nepotřebuje chránit před chůzí jako takovou. Chůze naboso je nejzdravější a nejpřirozenější forma pohybu. Jóga a tai-chi jsou ve své podstatě také velmi přirozené. Ochrana nohy v přípravě těchto cvičení je spíše hygienického rázu.

 

Prohlédnout boty na jógu a taiči

 

Jak si vybrat boty na jógu nebo taiči?

Jógu je zvykem cvičit zcela na boso. Na jógu bychom doporučili boty spíše na cvičení venku. Případně po nich sáhněte, pokud se vám hodně potí nohy a kloužou po podložce. Taiči se naopak cvičí v běžné sportovní obuvi.

Pánské bosoboty vhodné na jógu Vivobarefoot boty na taiči či wing-chun

V obou případech dbejte na pocit v botách. Nemluvíme přece o cvičení, ale o filozofii. Cvičení mnoho lidí považuje za formu meditace, ale meditovat v úzkých upnutých botách moc nejde. Na co si dát pozor při výběru:

Široká špička

Bosé boty nabízejí dostatek pohodlí a především prostoru pro chodidlo. Prsty se pohodlně rozloží v široké špičce. Bota tak neomezuje tok krve a lymfy v nohou. Důležitý je především palec. Ten totiž nese váhu našeho těla a stabilizuje nás (při chůzi dokonce nese 40 % váhy). Pokud nemá palec dost místa v botách, pochopitelně svou funkci nemůže plnit.

Tenká podrážka

Podrážky těchto bot jsou široké 3 mm, takže můžete bez omezení vnímat zemi pod vámi.

Bota musí mít širokou špičku, abyste v asánách stáli stabilněji Boty na jogu musejí být ohebné

Boty bez opory klenby

Lidské chodidlo je perfektní samo o sobě. Vybírejte proto boty, které nemají oporu klenby a jsou naprosto ploché. Běžné sportovní boty mají patu výš než špičku. Plochá podrážka vám umožní aktivovat chodidla a především posilovat i jemné svaly v chodidle.

Pružné a ohebné boty

Výhodou je také pružnost bot. V botách, které lze smotat do ruličku bez problémů zvládnete jakoukoli jógovou pozic.

Veganské bosoboty na cvičení

Jóga a taiči nejsou jen cvičení, jsou také životní styl. Mnoho jogínů se zajímá o životní prostředí, nejí maso nebo dokonce žije vegansky. Cítíte se zvířaty stejný soucit? Pak vás bude zajímat nabídka veganských bosobot.

 

Prohlédnout boty na jógu a taiči