Nadměrné velikosti barefoot bot

Při nákupu bot chce většina z nás mít pohodlí. U vycházkových bot nebo bot na sport to platí dvojnásob. Každý, kdo někdy zkoušel běhat v nepohodlných botách, by mohl vyprávět. Sportovní a vycházkové boty se doporučuje dokonce kupovat o půl velikosti větší – to proto, že během chůze nebo sportu může noha lehce natéct.

 

Pokud nemáte zrovna standardní velikost nohou, najít dostatečně široké a pohodlné boty bývá často martyrium. Na tyto případy myslí značka VIVOBAREFOOT, která se na dostatečně široké a anatomicky tvarované barefoot boty specializuje.

Nebuď sardinka - svobobu pro nohy!

svobodu pro nohy říká značka Vivobarefoot poholdné anatomicky tvarované boty Vivobarefoot

Nadměrné velikosti bot nejsou překážkou, ani pokud chcete vyzkoušet „bosé“ boty (barefoot). Mnoho z nás se naučilo chodit špatně, a kvůli tomu nás potom bolí záda a máme další zdravotní problémy. Chůze na boso tyto problémy eliminuje, posiluje naše svaly a nutí nás chodit správně. Článek o tom, proč je prospěšné nosit barefoot (bosé) boty, si můžete přečíst zde.

 

Dámské boty nadměrných velikostí

Pokud nemáte zrovna nožku jako Popelka, znáte tuto scénu: „Tyhle boty jsou krásné, máte je prosím ve velikosti 43?“ „Ehm, bohužel tyhle vyrábíme jen do velikosti 41, možná byste si vybrala mezi těmito?,“ hlásí udiveně prodavačka a odkáže vás na modely, které by mohla hrdě nosit možná tak vaše prababička. A to ani nezmiňujeme ten přezíravý pohled.

dámské barefoot boty nadměrných velikostí

Za nadměrné velikosti se u dámských bot považuje už velikost 42 a 43. Velmi často se tyto velikosti dají zakoupit jen ve specializovaných obchodech. Není to nespravedlivé? Podle nás ano. Dámské barefoot boty Vivobarefoot vyrábíme ve všech velikostech, i těch nadměrných. Vybírat si můžete ze společenských, sportovních a běžeckých bot nadměrných velikostí, přes streetové modely až po letní sandálky.

 

dámské barefroot nadměrné velikosti

Do města se například výborně hodí elegantní vycházkové kotníkové bosoboty GOBI nebo sportovně elegantní boty PRIMUS LUX. Do fitka nebo na jógu se hodí STEALTH, jako lifestyle model poslouží třeba KANNA. Všechny zmíněné modely nabízíme v několika barevných provedeních. Takže už žádné kompromisy mezi botami, které se vám líbí, a těmi co vám dobře padnou!

 

Dámské boty nadměrné velikosti

Pánské boty nadměrných velikostí

Pánové nemají situaci o nic lehčí, byť vás prodejci alespoň nepovažují za slony, pokud žádáte velké boty. U pánských bot se za nadměrné považují velikosti 47 – 49. Boty Vivobarefoot jsou k dispozici v nadměrných velikostech a to napříč celým sortimentem. Vybírat můžete běžecké boty, obuv do města i letní sandály v nestandardních velkostech.

 

pánské barefoot boty nadměrných velikostí

Proč je chůze či běh "jako naboso" pro vás lepší? V chodidle máme 200 000 nervových zakončení, 33 svalů a 28 kostí. Naše chodila jsou tak dokonale stvořena pro kontakt se zemí. Tím, že od dětství chráníme nohy tlustou podrážkou, chodilo trpí a velmi často se také deformuje. O benefitech barefoot chůze a běhu napsal v roce 2010 doktor Dr. Daniel Lieberman z Harvardské univerzity článek do časopisu Nature. Zajímavé informace můžete najít také v knize Born to Run od Chrise McDougala. Značka VIVOBAREFOOT je průkopníkem v obuvi z ultratenkou podrážkou, která se zcela podobá chůzi naboso!

Vivobarefoot pánské boty nadměrná velikost pánské barefoot boty nadměrné velikosti

Na cvičení nebo běh doporučujeme model STEALTH, běh v botách "naboso" je totiž zdravý a zdaleka nezatěžuje klouby tolik jako běh v obvyklých botách. Pozor ovšem na správnou techniku běhu!

Pánové, po ranní rozcvičce se můžete obout do některé z našich streetových barefoot bot – vyzkoušejte například kotníčkové GOBI nebo neformálně elegantní kožené polobotky RA II M Midnight Navy.

 

Pánské boty nadměrné velikosti

pánské neformálně elegantní boty Vivobarefoot