Nadměrné velikosti bot

Při nákupu bot chce většina z nás mít pohodlí. U bot na sport to platí dvojnásob. Každý, kdo někdy zkoušel běhat v botách o číslo menších, by mohl vyprávět. Sportovní a outdoorové boty se často doporučuje dokonce kupovat o půl velikosti větší – to proto, že během sportu může noha lehce natéct a přesně velké boty by mohly tlačit. Pokud nemáte zrovna standardní velikost bot, dovede si to martyrium představit.

Nadměrné velikosti nejsou překážkou, ani pokud chcete vyzkoušet „bosé“ boty.  Mnoho z nás se naučilo chodit špatně, a kvůli tomu nás potom bolí záda a máme další zdravotní problémy. Chůze na boso tyto problémy eliminuje, posiluje naše svaly a nutí nás chodit správně. Článek o tom, proč je prospěšné nosit barefoot (bosé) boty, si můžete přečíst zde.

Dámské boty nadměrných velikostí

Pokud nemáte zrovna nožku jako Popelka, znáte tuto scénu: „Tyhle boty jsou krásné, máte je prosím ve velikosti 43?“ „Ehm, bohužel tyhle vyrábíme jen do velikosti 41, možná byste si vybrala mezi těmito?,“ hlásí udiveně prodavačka a odkáže vás na modely, které by mohla hrdě nosit možná tak vaše prababička. A to ani nezmiňujeme ten přezíravý pohled.

dámské barefoot boty nadměrných velikostí Dámské nadměrné velikosti barefoot bot

Za nadměrné velikosti se u dámských bot považuje už velikost 42 a 43. Velmi často se tyto velikosti dají zakoupit jen ve specializovaných obchodech. Není to nespravedlivé? Podle nás ano. Dámské boty Vivobarefoot vyrábíme ve všech velikostech, i těch nadměrných. Vybírat si můžete ze sportovních a běžeckých bot nadměrných velikostí, přes streetové modely až po letní sandálky.

Do města se například výborně hodí elegantní vycházkové boty LUX nebo RIF či sportovně elegantní boty PRIMUS LUX. Do fitka sáhněte po STEALTH, ke cvičení jógy se hodí třeba WING. Všechny zmíněné modely nabízíme v několika barevných provedeních. Takže už žádné kompromisy mezi botami, které se vám líbí, a těmi co vám dobře padnou.

Prohlédnout dámské boty

Pánské boty nadměrných velikostí

Pánové nemají situaci o nic lehčí, byť vás prodejci alespoň nepovažují za slony, pokud žádáte velké boty. U pánských bot se za nadměrné považují velikosti 47 – 49. Boty Vivobarefoot jsou k dispozici v nadměrných velikostech a to napříč celým sortimentem. Vybírat můžete běžecké boty, obuv do města i letní sandály v nestandardních velkostech.

Vivobarefoot pánské boty nadměrná velikost pánské barefoot boty nadměrné velikosti

Na cvičení nebo běh doporučujeme model STEALTH, běh v botách "naboso" je totiž zdravý a zdaleka nezatěžuje klouby tolik jako běh v obvyklých botách. Pozor ovšem na správnou techniku běhu! Po ranní rozcvičce se můžete obout do některé z našich streetových bot – například kotníčkové GOBI nebo neformálně elegantní polobotky RA II M Leather.

Proč je chůze či běh "naboso" pro vás lepší? V chodidle máme 200 000 nervových zakončení, 33 svalů a 28 kostí. Naše chodila jsou tak dokonale stvořena pro kontakt se zemí. Tím, že od dětství chráníme nohy tlustou podrážkou, chodilo trpí a velmi často se také deformuje. O benefitech barefoot chůze a běhu napsal v roce 2010 doktor Dr. Daniel Lieberman z Harvardské univerzity článek do časopisu Nature. Zajímavé informace můžete najít také v knize Born to Run od Chrise McDougala.

Prohlédnout pánské boty